Boxer & Border collie

 

Aktuality

NA NOVEJ VERZII STRÁNOK SA PRACUJE, PROSÍME O STRPENIE... :-)

28.10.2013 Po dlhej dobe drobný update. Z Jakea je už veľký pán pes, od leta kastrovaný, cez semester sa pravidelne so svojou paničkou zúčastňuje prednášok veterinárnej univerzity Brno (kvôli ktorej i nemám čas na pravidelné aktualizácie, dlhé články, nové fotky, atď., hoci sme toho zažili neúrekom :-) ) Zúčastnili sme sa neoficiálnej regionálnej výstavy Židlochovický hafík, odkiaľ sme si priniesli špeciálnu cenu pre handikepovaných psíkov, a pravidelne (resp. nepravidelne :D ) navštevujeme tréningy agility v Brne pod vedením Veroniky Otýpkovej.

Falco, teraz už vyše 2-ročný žije so svojou rodinkou v Hlohovci a 19.3.2013 sa stal otcom krásnych šiestich šteniatok nemeckého boxera (matka: Bea z Železného dvora), z ktorých jedno, fenečka zlatej farby Tessa našla miesto v našej rodine a žije  v Brne s mojou sestrou.

Aktualizácia sekcie Naše psy - Jake, Falco.

25.7.2012 Po vyšetrení na klinike v Trnave môžme s hrdosťou oznámiť, že náš Falco je DBK A/A !!!!!  Zároveň pri tej príležitosti sme dali spraviť i RTG chrbtice (na spondylózu), ktoré ukázalo, že Falco má v poriadku i chrbticu.

Zároveň Falco nedávno oslávil svoje prvé narodeniny! Falco, želáme ti všetko najlepšie, veľa paličiek, psíkov, maškŕt, výletov a všetkého čo ľúbiš.

Jake sa so mnou zúčastnil počas 4 dní historického (larpového) tábora v Častej pri hrade Červený Kameň, kde sa v krásnom prostredí lesa a skál s úžasnými výhľadmi na krajinu, poriadne vybláznil a ponaháňal s 3-mesačnou fenkou ČSV Freyjou a už veľkou fenečkou nemeckého ovčiaka Hvizd. Zároveň sme mali možnosť prvý raz stretnúť kozy, ktoré sa Jakeovi veľmi páčili a pozorne ich sledoval vždy keď sme sa priblížili. Okrem toho sa zoznámil i s krkavcom a sovou, ktoré chvíľu sledoval a potom správne usúdil, že dravce asi nie sú vhodné na pasenie :-) Najbližší víkend nás čaká ešte historický festival na Červenom Kameni, kde budeme robiť hlavne s deťmi (ktoré Jake úplne miluje).

Hľadám dobrý free program na fotogalérie, prosím, ak máte niekto s niečim dobré skúsenoti, píšte mi tipy do návštevnej knihy alebo na mail (boxer.naty@gmail.com).

13.7.2012   Vytvorená vlastná podstránka pre JAKEA - šteniatko BORDER COLLIE.

19.6.2012 Natyne narodeniny - v tento deň by naša Natálka oslávila 9 rokov... Natynka, stále na teba myslím, napriek tomu, že nám po dome behajú dva nové psy... Žiadny pes už nikdy nebude ako ty. Dúfam, že nech si kdekoľvek, je ti tam dobre a niekto ti neustále hádže loptičky... Aj za mňa... Títo dvaja noví zatiaľ nevedia aportovať, vždy ostanú niekde ďaleko hrýzť loptičku... Ty si mi ju vždy priniesla... Myslím na teba. V.

25.3.2012 Z Falca sa stáva veľký chlap, rastie do krásy a neposlušnosti. Už o týždeň ideme prvý raz na cvičisko do Trakovíc - najvyšší čas. Ale inak je to veľmi inteligentný (a tvrdohlavý) pes a veľký záhradkár - kazikvet :-)

Pridala som zopár fotiek z jarnej vychádzky do prírodnej rezervácie Sedliská.

A na záver - v júni k nám pribudne nový člen svorky - pes border kólie!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.12.2011 Prajeme krásne prežitie sviatkov a veľa pohody a úspechov v novom roku!

Vytvorila som Falcovi novú galériu, keď budem mať niekedy opäť chvíľu času, pohrám sa i s doostrením fotiek. Zároveň som pridala zopár fotiek zo zimnej vychádzky. Okrem toho pripudol krátky popis vo Falcovom ,,profile".

Falco má už za sebou všetky očkovania, posledné bolo očkovanie proti kotercovému kašlu v novembri.

Pomaličky začína i poslúchať (véľmi pomaličky... :D ) a skáče po záhrade a vlastne všade vonku i doma ako taká kozička (alebo skôr riadny kamzík). Aportíkom stále neprišiel na chuť, ale aspoň sa rád preťahuje o handru, čo ma veľmi teší .

20.11.2011 Nové fotky Falca v galérii. Plánujem vymeniť program na fotogalérie, pretože v tom začína byť chaos a fotky nie sú správne zoradené, lenže na to momentálne nie je veľmi čas, tak prosím o strpenie :)

Falinko má za sebou už takmer všetky očkovania, ešte kotercový kašel o týždeň a vo februári borelióza a bude to. Pomaly (ale isto) cvičíme základnú poslušnosť, najmä privolávačku a chôdzu pri nohe. A inak je až neuveriteľné ako veľmi ľúbi všetky psy, a to i tie zúrivo štekajúce a vrčiace za plotom, len pud sebazáchovy akosi nikde :D

9.10.2011 Ďalšie fotky vo Falcovej fotogalérii - 12 týždňov (,,c12_tyzdnov....JPG")...
Falco rastie ako z vody a je z neho čoraz väčší diablik. Postupne sa učíme, cvičíme, vychovávame... A včera sme po odčervení objavili škrkavky, takže sa ide odčervovať a odčervovať...

25.9.2011 Pridané nové fotky do Falcovej fotogalérie

16.9.2011 Spustená nová verzia stránky